In English
Otavan Kirjakauppa

Yhteystiedot

Kustannusosakeyhtiö Otava

Kustannusosakeyhtiö Otava
Uudenmaankatu 10
00120 Helsinki
Puhelinvaihde (09) 15661
Sähköposti: etunimi.sukunimi @ otava.fi

Otavan Kirjakauppa
Uudenmaankatu 10
00120 Helsinki
050 310 0586
kirjakauppa@otava.fi

Otavan kirjakauppa on avoinna maanantaista perjantaihin klo 09.00-17.00.

Otavan kirjakauppa suljetaan 27.11. poikkeuksellisesti  klo 16.00.

 

Laskutusosoitteet:
Verkkolaskut (OVT-tunnus): 003715645960
Operaattorina toimii Basware Oyj
(välittäjän tunnus BAWCFI22)

Sähköpostitse lähetettävät laskut (vain pdf-muodossa):
KustannusosakeyhtioOtava@bscs.basware.com

Paperilaskut:
Kustannusosakeyhtiö Otava
PL 296
00026 BASWARE

Y-tunnus: 1564596-0

Toimitusjohtaja Pasi Vainio
0500 329 591
pasi.vainio@otava.fi

Viestintä

Markkinointi- ja viestintäjohtaja Kirsi Tähjänjoki
040 7255 374
kirsi.tahjanjoki@otava.fi

Viestintäpäällikkö Adèle Couavoux
Mediaviestintä, tietokirjat
045 1425 272
adele.couavoux@otava.fi

Viestintäpäällikkö Kirsi Sievänen
Mediaviestintä
050 5329 201
kirsi.sievanen@otava.fi

Viestintäpäällikkö Piia Väisänen
Mediaviestintä, kaunokirjat
050 5204699
piia.vaisanen@otava.fi

Viestintäpäällikkö Hannele Tavi
Mediaviestintä, lasten- ja nuortenkirjat
044 531 2225
hannele.tavi@otava.fi

Yleisen kirjallisuuden myynti ja markkinointi

Myynti

Myyntijohtaja Nona Ratia
050 5319 542
nona.ratia@otava.fi

Myyntipäällikkö Kari Laakkonen
050 5569 961
kari.laakkonen@otava.fi

Myyntipäällikkö Noora Al-Ani
050 5392 870
noora.al-ani@otava.fi

Myyntipäällikkö Anne Vainio
040 575 5277
anne.vainio@otava.fi

Tuottaja Katja Kaulio
050 3399 717
katja.kaulio@otava.fi

Markkinointi

Markkinointi- ja viestintäjohtaja Kirsi Tähjänjoki
040 7255 374
kirsi.tahjanjoki@otava.fi

Markkinointipäällikkö Jojo Uimonen
040 7031 213
jojo.uimonen@otava.fi

Markkinointisuunnittelija Tiina Nevametsä
050 572 8002
tiina.nevametsa@otava.fi

Graafinen suunnittelu

Päägraafikko Anna Lehtonen
050 621 72
anna.lehtonen@otava.fi

Päägraafikko Mirella Mäkilä
Oppimateriaalit
045 6506 787
mirella.makila@otava.fi

Yleinen kirjallisuus

Kustannusjohtaja Minna Castrén, kaunokirjallisuus sekä lasten- ja nuortenkirjallisuus
050 5286 718
minna.castren@otava.fi

Kustannusjohtaja Eva Reenpää, tietokirjallisuus
050 3649 702
eva.reenpaa@otava.fi

Kaunokirjallisuus

Kaunokirjallisuuspäällikkö Antti Kasper
050 3132 414
antti.kasper@otava.fi

Kustannuspäällikkö Jaana Koistinen
050 3625 782
jaana.koistinen@otava.fi

Osastoassistentti Päivi Surakka
050 4318 389
paivi.surakka@otava.fi

Lasten ja nuorten kirjallisuus

Lasten- ja nuortenkirjapäällikkö Kaisu-Maria Toiskallio
050 3103 024
kaisu-maria.toiskallio@otava.fi

Kustannuspäällikkö Katriina Kauppila
050 5476 438
katriina.kauppila@otava.fi

Assistentti Noora Sällström
050 4084 517
noora.sallstrom@otava.fi

Tietokirjat

Kustannuspäällikkö Jarkko Vesikansa
040 5416 709
jarkko.vesikansa@otava.fi

Kustannuspäällikkö Mari Mikkola
040 7570 368
mari.mikkola@otava.fi

Assistentti Pirre Nieminen
0503107801
pirre.nieminen@otava.fi

Tuotanto

Tuotantopäällikkö Timo Nurmi (yleinen kirjallisuus)
050 5013 660
timo.nurmi@otava.fi

Toimituspäällikkö Eila Rikkinen
050 3103 082
eila.rikkinen@otava.fi

Tuotantopäällikkö Tarmo Perttula (oppimateriaalit)
050 3103 124
tarmo.perttula@otava.fi

Katso tästä Otava Oppimisen palveluiden yhteystiedot »