Myynti

Nona Ratia

liiketoimintajohtaja

0505319542 nona.ratia@otava.fi

Tuloksellinen myynti ja loistotiimi, paras kustantamo ja mahtavat kirjailijat, siinä onnellisen työelämän reseptini. Innostun myös boksereista, auringosta ja hyvästä tekosyystä lintsata kuntosalilta.

×

Noora Al-Ani

liiketoimintapäällikkö, sähköinen kustantaminen

0505392870 noora.al-ani@otava.fi

Varmassa otteessani pysyvät lukujen lisäksi käsipainot, työkalut ja atk-tarvikkeet. Olen intohimoinen hyvien hetkien kerääjä ja listojen laatija. Pidän ainakin yksisarvisista, lautapeleistä ja hyvin istuvista farkuista.

×

Heli Mitro-Myntti

myyntipäällikkö

0405645586 heli.mitro-myntti@otava.fi

Kim Kotilainen

myyntipäällikkö

0407179535 kim.kotilainen@otava.fi

Anne Vainio

myyntipäällikkö

0405755277 anne.vainio@otava.fi

Patrick Wardi

myyntipäällikkö

patrick.wardi@otava.fi

Eija Vento

myymäläpäällikkö, Otavan kirjamyymälä

0503103062 eija.vento@otava.fi

Olen maahanmuuttaja, sillä vietimme mieheni kanssa lähes 8 vuotta kirjakauppiaina Fuengirolassa. Nainen voi lähteä kirjakaupasta, mutta kirjakauppa ei lähde naisesta. Työpaikka Otavan kirjakaupassa teki Suomeen paluustani täydellisen. Olen kirjanrakastajan Zenitissä. Päivittäin tapaan kirjan lukijoita, tekijöitä, markkinoijia ja myyntiä sekä muita kustantamossa työskenteleviä. Elän 360 asteen näkymässä kirjojen kiehtovaan maailmaan.

×

Anna-Reetta Kivistö

tuottaja, pokkarit

0405054695 annareetta.kivisto@otava.fi

Jenni Luukkanen

myymäläpäällikkö, Otavan kirjamyymälä

jenni.luukkanen@otava.fi