Myynti

Nona Ratia

myyntijohtaja

0505319542 nona.ratia@otava.fi

Tuloksellinen myynti ja loistotiimi, paras kustantamo ja mahtavat kirjailijat, siinä onnellisen työelämän reseptini. Innostun myös boksereista, auringosta ja hyvästä tekosyystä lintsata kuntosalilta.

×

Noora Al-Ani

liiketoimintapäällikkö

0505392870 noora.al-ani@otava.fi

Varmassa otteessani pysyvät lukujen lisäksi käsipainot, työkalut ja atk-tarvikkeet. Olen intohimoinen hyvien hetkien kerääjä ja listojen laatija. Pidän ainakin yksisarvisista, lautapeleistä ja hyvin istuvista farkuista.

×

Kari Laakkonen

myynnin kehityspäällikkö

0505569961 kari.laakkonen@otava.fi

Anne Vainio

myyntipäällikkö

0405755277 anne.vainio@otava.fi

Heli Mitro-Myntti

myyntipäällikkö

0405645586 heli.mitro-myntti@otava.fi

Katja Kaulio

tuottaja

0503399717 katja.kaulio@otava.fi

Eija Vento

myymäläpäällikkö

0503103062 eija.vento@otava.fi

Olen maahanmuuttaja, sillä vietimme mieheni kanssa lähes 8 vuotta kirjakauppiaina Fuengirolassa. Nainen voi lähteä kirjakaupasta, mutta kirjakauppa ei lähde naisesta. Työpaikka Otavan kirjakaupassa teki Suomeen paluustani täydellisen. Olen kirjanrakastajan Zenitissä. Päivittäin tapaan kirjan lukijoita, tekijöitä, markkinoijia ja myyntiä sekä muita kustantamossa työskenteleviä. Elän 360 asteen näkymässä kirjojen kiehtovaan maailmaan.

×

Sanna Kuronen

myyjä

0503103096 sanna.kuronen@otava.fi

Hei, olen Sanna, ja aina valmis puhumaan kirjoista. Jos en puhu niistä, järjestelen niitä pinoihin. Kirjamyynnin ensiaskeleeni otin jouluapulaisena 2003 ja siitä lähtien olen ollut sitä mieltä, että kirjakaupassa työskentely on kuin jokapäiväinen joulu. Käsilaukkuni koko määräytyy sen mukaan, että siihen mahtuu ainakin yksi kirja. Ja suklaata. Sitten ne muut asiat, jos vain mahtuvat. Ylipäätään olen sitä mieltä, että liian paljon hyvää on juuri sopivasti. Niin että, kuinkas voisin olla avuksi?

×

Jenni Vehkaluoto

tuottaja

0442565920 jenni.vehkaluoto@otava.fi

Noora Sällström

tuottaja

0504084517 noora.sallstrom@otava.fi